5 sposobów na skuteczne reklamowanie nowego produktu w 2023 roku

Chcesz wprowadzić nowy produkt na rynek? Potrzebujesz przemyślanej i skutecznej strategi marketingowej. Dopasuj metody promocji do specyfiki produktu, poznaj grupę docelową, do której chcesz dotrzeć i określ swój budżet na reklamę.

Następnie stwórz plan reklamy, który pomoże od razu notować zyski ze sprzedaży.W naszym artykule przedstawimy 5 najskuteczniejszych obecnie metod, jak reklamować nowy produkt w Internecie i lokalnie.

jak skutecznie reklamować nowy produkt

Reklama w Internecie to popularna metoda promocji produktów, ale nie zapomnij też o tym, że nadal dużą skuteczność zapewniają tradycyjne, lokalne sposoby – takie jak billboardy. Stwórz strategię marketingową, która zmaksymalizuje zyski i pozwoli dotrzeć z nowym produktem do potencjalnych odbiorców. Tym razem proponujemy 5 najpopularniejszych metod, które warto umieścić w swoim planie marketingowym. Przekonaj się, które spośród nich przyniosą Ci najwięcej korzyści.

1. Reklama w Social Mediach

Jak promować nowe produkty? Wykorzystaj ogromny potencjał mediów społecznościowych. W dzisiejszych czasach miliony ludzi spędzają tam wiele godzin każdego dnia. Dlatego to idealne miejsce, aby dotrzeć do swojej grupy docelowej. Wybierz odpowiednie platformy społecznościowe, które są popularne wśród Twojej grupy odbiorców i stwórz atrakcyjny i angażujący content. Regularnie udostępniaj informacje o swoim produkcie, pokazując jego korzyści i rozwiązuj potencjalne problemy, z jakimi mogą się spotkać klienci.

Największą popularnością cieszą się posty w postaci filmików, zdjęć z praktycznym wykorzystaniem produktów, memy, posty z akcjami promocyjnymi i kodami rabatowymi.

Pamiętaj również o prowadzeniu kampanii reklamowych na:

 • Facebooku,
 • Instagramie,
 • Twitterze,
 • TikToku,
 • YouTubie,
 • Pintereście.

Wybierz te media społecznościowe, gdzie swój wolny czas spędza najwięcej osób z grupy docelowej.

Czy wiesz, jak skutecznie reklamować nowe produkty w Social Mediach? W tym celu doskonale sprawdza się Influencer Marketing. Influencerzy mają ogromny wpływ na swoich obserwujących, którzy tworzą wierną społeczność. Wykorzystanie influencerów do promocji nowego produktu może przynieść wiele korzyści. Jednak dziś trzeba przygotować się także na dość wysokie koszty takiej reklamy nowych produktów. Influencerzy oferują często stawki w wysokości kilku lub nawet kilkuset tysięcy złotych.

Influencer Marketing polega na nawiązaniu współpracy z influencerami, którzy są związani z Twoją branżą lub grupą docelową. Mają oni oddaną społeczność, która uważa ich za autorytety i jest skłonna zaufać ich rekomendacjom.

Przy wyborze influencera zwróć uwagę na kilka istotnych czynników:

 • Dopasowanie wartości i przekazu zgodnie z wizją marką i produktem. Spójność przekazu influencera z Twoją ofertą sprawi, że promocja będzie bardziej autentyczna i wiarygodna.
 • Ocena skuteczności influencera na podstawie jego zasięgu, zaangażowania i interakcji, jakie generuje. Wysoki wskaźnik zaangażowania oznacza, że ich obserwujący są aktywni i zainteresowani treściami, które publikują. Im większa liczba aktywnych obserwujących, tym większa szansa na dotarcie do szerokiego grona potencjalnych klientów.
 • Cennik i sposób komunikacji. Jeśli komunikacja i oferowany cennik mieszczą się w budżecie reklamowym, to warto rozpocząć współpracę z influencerem.

Pamiętaj, że współpraca z influencerem może przyjąć różne formy. Mogą oni recenzować Twój produkt, opublikować zdjęcia lub filmy związane z jego użytkowaniem, a nawet przeprowadzić konkurs lub akcję promocyjną dla swoich obserwujących. Niekiedy możliwa jest też współpraca barterowa, podczas której firma oferuje swoje produkty za darmo, a influencer w zamian je recenzuje.

2. Reklama w Internecie

Reklama w Internecie to nieodłączny element współczesnej strategi marketingowej. Wybór form promocji w Internecie jest ogromny.

Na pewno ważną częścią marketingu internetowego są płatne kampanie w Google Ads. Wtedy szczególną uwagę należy zwrócić na kampanie produktowe w wyszukiwarce Google oraz na remarketing w sieci partnerskiej Google, który świetnie sprawdza się m.in. do tego, aby zmniejszyć liczbę porzuconych koszyków w sklepie internetowym.

Nie można zignorować także pozycjonowania SEO w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Najpopularniejsza wyszukiwarka na świecie jest wykorzystywana przez miliardy osób na całym świecie każdego dnia. Dlatego spraw, aby użytkownicy, którzy będą wyszukiwali produktów, które zamierzają zakupić, natrafili na Twoją ofertę. Pamiętaj, że zyski dzielą się głównie pomiędzy witrynami, które znajdują się w TOP4 listy wyników Google.

Jak reklamować nowe produkty w Internecie? Wśród jeszcze innych propozycji możemy wymienić także:

 • reklamę produktową na Allegro;
 • reklamę w porównywarkach cen np. Ceneo;
 • content marketing na czele z blogiem firmowym i zoptymalizowanymi artykułami;
 • buzz marketing.

3. Newsletter

Osobno chcielibyśmy zwrócić uwagę na rodzaj marketingu internetowego, jakim jest E-mail Marketing. Stworzenie newslettera i gromadzenie e-mailów wcześniejszych i potencjalnych klientów to doskonały sposób na utrzymanie kontaktu z klientami i informowanie ich o nowych produktach oraz promocjach.

Po prostu zachęć użytkowników do zapisania się do Twojego newslettera, oferując im ekskluzywne treści, rabaty lub darmowe próbki. Regularnie wysyłaj wartościowe informacje, dotyczące produktów, ciekawe artykuły związane z branżą, porady czy kody rabatowe. Pamiętaj o personalizacji treści, aby dostarczać użytkownikom informacje dostosowane do ich zainteresowań i preferencji.

Wykorzystaj narzędzia do automatyzacji wysyłki newslettera i monitoruj wskaźniki otwarć i kliknięć, aby ocenić skuteczność kampanii.

4. Bilboardy

Obawiasz się, że rozwój technologiczny sprawił, że tradycyjne formy promocji nie są już tak skuteczne? To błąd! Jeśli Twoja konkurencja stawia tylko na reklamę w Internecie, to wykorzystaj tę przewagę i już teraz zdecyduj się dotrzeć do potencjalnych klientów ze swoim nowym produktem w świecie rzeczywistym.

Jaka metoda promocji offline cieszy się największą skutecznością? Oczywiście musimy tutaj wskazać na bilboardy! Wybierz odpowiedni rodzaj, rozmiar, przygotuj przyciągający uwagę projekt i strategicznie dopasuj lokalizację, aby zwiększyć zasięg i zapoznać klientów z produktem. Bardzo ważne jest tutaj to, aby ulokować billboard tam, gdzie faktycznie mogą go dostrzec przedstawiciele grupy docelowej.

Jakie billboardy polecamy?

 • metalowe modele naścienne;
 • modele przestawne;
 • bilboardy trwale związane z gruntem;
 • modele wielkoformatowe.

Wbrew pozorom inwestycja w bilboardy wcale nie wymaga aż tak dużych kosztów, jak mogłoby się wydawać. W wielu przypadkach jest tańsza niż pozycjonowanie – i przynosi efekty natychmiast. Dlatego, gdy nie wiesz, jak skutecznie reklamować nowy produkt, to nie zapomnij także o reklamie offline, w tym o drukowanych materiałach reklamowych.

5. Sprzedaż wielokanałowa

Jednym z kluczowych aspektów skutecznej reklamy nowego produktu jest wykorzystanie strategii sprzedaży wielokanałowej. Oznacza to, że nie powinieneś polegać tylko na jednym kanale sprzedaży. Kluczem do maksymalizacji zysków jest docieranie do klientów różnymi metodami i w różnych miejscach. Jakie możliwości masz dziś do wyboru?

 • wyszukiwarka Google – głównie wyszukiwarka produktów;
 • sklep internetowy;
 • platformy e-commerce;
 • marketplace’y;
 • sprzedaż w Social Mediach;
 • założenie hurtowni i współpraca ze sprzedawcami;
 • sprzedaż w aplikacjach mobilnych;
 • sprzedaż telefoniczna, e-mailowa i na chacie (np. z wykorzystaniem sztucznej inteligencji);
 • własny sklep stacjonarny lub stoiska w galerii handlowej;
 • współpraca z lokalnymi sklepami detalicznymi;

Omnichannel, czyli właśnie sprzedaż wielokanałowa wykorzystuje zarówno kanały online, jak i offline. Dzięki temu dotrzesz do różnych grup klientów i zwiększysz widoczność, ograniczysz koszty i zaoferujesz klientowi najwygodniejszą dla niego formę zakupu nowego produktu, którego wprowadzasz na rynek.

Jesteśmy pewni, że teraz już rozumiesz, jak skutecznie reklamować nowy produkt, aby zrealizować swoje cele biznesowe.