Reklama gabinetu kosmetycznego – Jak reklamować gabinet kosmetyczny?

Gabinet kosmetyczny to miejsce, z którego ludzie wychodzą zwykle wypoczęci i piękniejsi. Prowadzisz swój własny gabinet i robisz w nim świetne rzeczy? Spraw za pomocą odpowiedniej reklamy, żeby dowiedziało się o nim jak najwięcej osób.

jak reklamować gabinet kosmetyczny

Reklama gabinetu kosmetycznego w sieci

W dzisiejszych czasach internet jest głównym źródłem informacji dla większości ludzi. Bardzo prawdopodobne, że osoba, która chce wykonać jakiś zabieg, będzie szukać odpowiedniego gabinetu kosmetycznego właśnie w sieci. Zadbaj o to, żeby znalazła tam Ciebie.

Własna strona internetowa

Własna strona www to dziś podstawa biznesu. Swoje miejsce w sieci to wspaniała wizytówka, dzięki której potencjalni klienci mogą Cię poznać i zobaczyć, czym się zajmujesz. Zadbaj o to, żeby strona była przejrzysta i zawierała odpowiednie zakładki, takie jak np. oferta, cennik. W zdobyciu zaufania odbiorców pomogą Ci też opinie osób, które już skorzystały z usług w Twoim gabinecie. Zamieść takie recenzje na swojej stronie, a zobaczysz, że przybędzie Ci klientów.

Konto w social mediach

Social media to miejsce, w którym ludzie spędzają obecnie sporo czasu. Dotyczy to zarówno osób młodych, jak i starszych.

Dowiedz się, gdzie znajdują się Twoi potencjalni klienci i tam się zareklamuj. Możesz założyć konto na Facebooku lub Instagramie. Dodawanie tam informacji o kulisach Twojej pracy w gabinecie zachęci odbiorców do skorzystania z usług.

Dziel się swoją wiedzą i zyskaj miano eksperta, a wtedy klienci będą ustawiać się do Ciebie w kolejce.  Warto skorzystać też z płatnych reklam w social mediach.

Wizytówka w Google

Wizytówki w tradycyjnej formie nie odeszły jeszcze do lamusa, ale dobrze zadbać też o wizytówkę w internecie.

Poza stroną internetową, na której klienci mogą zapoznać się z tym, co oferujesz, warto mieć też wizytówkę Google Moja Firma. Jest to opcja bezpłatna i prosta w obsłudze.

Wystarczy, że uzupełnisz najważniejsze informacje o swoim gabinecie, dodasz atrakcyjne zdjęcia i będziesz dbać, żeby wszystkie dane były aktualne.

Reklama gabinetu kosmetycznego poza siecią

Choć ludzie dziś spędzają mnóstwo czasu w internecie, nie rezygnują z życia w realnym świecie. Dlatego Ty reklamując swój gabinet kosmetyczny, nie powinieneś rezygnować z umieszczania reklam poza siecią. Twoi potencjalni klienci codziennie chodzą do pracy, do sklepu, stoją  w kolejkach i w korkach. To właśnie wtedy mogą zobaczyć Twoją reklamę i podjąć decyzję o tym, że wybiorą Twój gabinet.

Billboardy

Billboard to sporego rozmiaru reklama, obok której ciężko przejść obojętnie. To sprawia, że warto skorzystać z tej opcji, reklamując swój gabinet kosmetyczny. Zależnie od rodzaju można montować je na ścianach budynków lub przytwierdzać na stałe w gruncie.

Ciekawostka:  billboardy ścienne można montować nie tylko na elewacjach, ale też wewnątrz budynków.

Wolisz bardziej mobilną wersję reklamy? Nie ma problemu, możesz skorzystać z billboardów przestawnych. Ustawia się je w bezpieczny sposób na jednej albo dwóch nogach bez konieczności umieszczania słupków w podłożu na stałe. Dzięki temu łatwo je zdemontować

i przestawić w inne miejsce. Nie wymagają też pozwolenia na budowę, co jest dodatkową zaletą.

Największe spośród wszystkich billboardów są billboardy wielkoformatowe. Ich rozmiary sprawiają, że idealnie nadają się do reklamy. Nikt nie przejdzie obok nich obojętnie.

Hitem są reklamy podświetlane, które przyciągają wzrok po zmroku.

Chcesz umieścić reklamę swojego gabinetu kosmetycznego na billboardzie? Świetna decyzja. Żeby reklama była trwała i pomagała Ci zdobyć klientów, zdecyduj się na billboard od doświadczonej firmy. Profesjonaliści dbają o to, żeby użyte materiały były najwyższej jakości, nie będziesz się więc martwić, czy billboard przetrwa trudne warunki pogodowe itp.

Wiele lat na rynku tworzenia billboardów, nowoczesny sprzęt i bogata oferta sprawią, że będziesz zadowolony, a reklama spełni swoje zadanie.

Tablice reklamowe

Chcesz, żeby Twój gabinet kosmetyczny zapadł ludziom w pamięć, ale nie chcesz reklamy na billboardzie? Zdecyduj się na tablicę reklamową. Potencjalni klienci, mijając ją każdego dnia, na pewno zapamiętają Twoją reklamę. Stąd już krótka droga do skorzystania z Twoich usług kosmetycznych.

Gdzie możesz umieścić tablicę z reklamą gabinetu kosmetycznego?

  • na ścianie
  • na gruncie

Decydując się na szyld reklamowy, także warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Dzięki temu tablica będzie odporna na korozję i żadne warunki atmosferyczne nie będą jej straszne. Metalowy szyld posłuży Ci przez wiele lat i będzie pomagał zdobywać coraz to nowych klientów.

Stojaki reklamowe

Ciekawą formą reklamy gabinetu kosmetycznego są stojaki reklamowe, czyli tzw. potykacze. Najczęściej ustawia się je obok drzwi wejściowych do salonu. Zwykle wystawia się je na zewnątrz w godzinach otwarcia, a po zamknięciu chowa do gabinetu. Dzieje się tak dlatego, że nie są solidnie przytwierdzone do gruntu, więc silniejszy wiatr mógłby je przewrócić. Istnieje też możliwość kradzieży.

Wyróżnia się kilka rodzajów potykaczy: kredowe, idealne np. do zakomunikowania promocji dnia oraz potykacze aluminiowe/drewniane, na których warto umieścić reklamę swojego gabinetu.

Ulotki reklamowe

Atrakcyjna i zaprojektowana z głową ulotka może pełnić funkcję skutecznej reklamy, nawet w czasach zdominowanych przez reklamy cyfrowe. Należy pamiętać, żeby ulotka reklamowa była przejrzysta i zawierała tylko najważniejsze informacje. Istotne jest też umieszczenie ulotek w miejscu, gdzie są Twoi potencjalni klienci. Może to być lokal, w którym odbywają się targi kosmetyczne, sklep z wyposażeniem kosmetycznym itp.

Reklama w witrynie gabinetu

Wiele osób promujących swój biznes decyduje się na oklejanie szyb lokalu. Jest to dobry pomysł, który pozwala klientom zorientować się, że miejsce, którego szukają, jest właśnie tu. Planujesz okleić szyby swojego gabinetu kosmetycznego? Zrób to, ale pamiętaj, że nie może to być jedyne źródło reklamy. Jeśli o tym zapomnisz, prawdopodobnie okaże się, że liczba klientów jest niższa, niż się spodziewałeś.

Wizytówki papierowe

Jeśli już znajdujemy się w Twoim gabinecie, wspomnijmy o tradycyjnych wizytówkach. Mimo postępu czasu są one nadal przydatne.

Projektujesz wizytówkę dla własnego biznesu? Umieść na niej informacje, takie jak nazwa gabinetu, jego adres i kontakt (najlepiej adres e-mail i nr telefonu). Pokaż też klientom, z jakich usług mogą skorzystać w Twoim gabinecie.

Weź pod uwagę szatę graficzną, w tym kolorystykę. Nudna wizytówka zostanie niezauważona lub w najlepszym wypadku wyląduje w koszu. Zbyt przytłaczająca zaś reklama w formie wizytówki może zostać niezrozumiana i nie zachęci odbiorcy.

Ważna wskazówka

Niezależnie od tego, na jaką formę reklamy się zdecydujesz, powinieneś wziąć pod uwagę miejsce, w którym będzie ona umieszczona.

Jeśli chcesz reklamować swój gabinet na billboardzie lub tablicy reklamowej, postaraj się, żeby konstrukcja stanęła w widocznym miejscu, przez które przewija się jak najwięcej potencjalnych klientów.  Pamiętaj też, żeby reklama nie zlała się kolorystycznie z otoczeniem, np. zielony billboard na tle lasu nie będzie najlepszym pomysłem.

Zdecydowałeś się na wizytówki? Połóż je w zasięgu wzroku klientów, np. na blacie w rejestracji, w widocznym miejscu na targach kosmetycznych.

Wybór solidnej reklamy i umieszczenie jej w strategicznym miejscu są gwarancją dotarcia do dużej liczby odbiorców. To przekłada się zaś na liczbę klientów o rozwój Twojego gabinetu kosmetycznego, dlatego nie warto oszczędzać na reklamie.