Tablica (Billboard) jednostronna

Billboard to bardzo popularny i skuteczny nośnik reklamy zewnętrznej pozwala dotrzeć do dużej grupy odbiorców. Takie nośniki mogą być na stałe związane z gruntem poprzez wkopanie w ziemie lub zalanie betonem, mogą stanowić reklamę mobilną. W przypadku billbordów związanych z gruntem do ich montażu oraz demontażu niezbędne są prace budowlane.

Przestawne billboardy dostępne są na jednej lub dwóch nogach, możne je relatywnie łatwo przetransportować w dowolne miejsce. Ze względu na układ tablic wyróżnia się: billboardy jednostronne oraz dwustronne.

Spis treści

Billboardy przestrzenne jednostronne na jednym słupie oraz dwunożne

Takie narzędzia reklamowe tworzone są z wysokiej jakości stali, dodatkowo ocynkowanej, przez są ochronione przed korozją. Wszelkiego rodzaju billboardy są odporna na warunki pogodowe, zachowują trwałość przez wiele lat. W ofercie firmy Interboard można znaleźć billboardy jednostronne, które posiadają udokumentowane certyfikaty, spełniają standardy europejskie.

Jednostronne przestawne billboardy na jednej nodze posiadają odpowiednie obciążenie, które skutecznie chroni reklamę w każdych warunkach atmosferycznych. Taki nośnik reklamowy zajmuje znaczenie mniej miejsca niż billboard na dwóch słupach. Do produkcji używane jest mniej materiałów, co przekłada się na niższą cenę końcową niż w przypadku modelu dwunożnego.

Billboardy na dwóch nogach prezentują się świetnie z dalekiej odległości, swoją masą nie różnią się znaczącą od tych umieszczonych w gruncie. Zapewniają nieograniczone możliwości, dowolną reklamę może stworzyć w wybranym miejscu w Polsce lub na świeci

Megaboard- billboard jednostronny na stopie rurowej

Tego typu billboard nie wymaga dodatkowych obciążeń, jest bardziej masywny od innych modeli przestawnych. Można go łatwo i szybko przenieść z miejsca na miejsce. Szeroka podstawa wraz z masywną konstrukcją wygląda bardzo solidnie. Doskonale wpisuje się w wygląd dużych miast, mimo swoich gabarytów, nie zajmuje dużo przestrzeni. Reklama na takim billboardzie jest dobrze widoczna w każdych warunkach Stanowią solidną podstawę do działań reklamowych na wiele lat.

Billbord jednostronny na stałe związany z gruntem

Billboardy zagłębione w ziemie cechuje maksymalny poziom stabilności. Z gruntem mogą być związane modele jednonożne, jak i dwunożne. Stanowią trwały i atrakcyjny nośnik reklamy. Modele na jednej nodze potrzebują mniej miejsca i montaż przebiega znacznie szybciej. Słupy poddawane są oczyszczaniu strumieniowemu, przez co są gładkie oraz odporne na korozję. Wywołują estetyczne wrażenie wizualne przez wielu latach. Najdłuższym rodzajem billboardów osadzanych w ziemi są Longboard, których nie da się przeoczyć.

Czy potrzebne jest pozwolenie budowlane na montaż billboardów ?

Przestronne billboardy to stabilna i masywna konstrukcja, która nie posada połączenie z gruntem. Z tego względu na jej ulokowanie w wybranej lokalizacja nie trzeba posiadać pozwolenia budowlanego, dzięki temu jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto planuje reklamę zewnętrzną. Jednak Billbordy montowane w gruncie wymagają uzyskania odpowiedniej zgody budowlanej.

Oświetlenie billbordów, jakie wybrać?

Dodatkowo na billboardzie można zamontować podświetlenie LED, które pobiera niewiele mocy. Różne kolory oświetlenia wywołają niesamowite wrażenia, przykuwają uwagę jeszcze większej liczby odbiorców. Odpowiednie oświetlenie wyróżni billboard wśród miejskiej przestrzeni. Dodatkowo istnieje możliwość wdrożenia nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań takich jak panele solarne, dzięki temu koszty oświetleni reklamy będą znacznie niższe. W ten sposób reklama będzie skuteczna przez całą dobę.

Zalety billbordów wolnostojących jednostronnych

Reklamy zewnętrzne na billboardach widoczne są z odległości 50-100 metrów. Takie wielkoformatowe reklamy można prezentować, w dowolnym miejscu, Odbiorca wcześniej czy później mimo woli spojrzy na taki plakat. Strategie i działania reklamowe co jakieś czasu ulegają zmianom, billboard jednostronny przestawny można szybko przenieść do innej lokalizacji. Chwytliwe hasło i wysokiej jakości grafika mogą bardziej zainteresować odbiorcę niż kolejna nachalna reklama w telewizji. Wiele osób rezygnuje z oglądania mediów, więc dzięki reklamie zewnętrznej można dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Umieszczając billboard przy drodze ekspresowej czy na autostradzie mogą go ujrzeć miliony osób.

Podsumowując

Billboardy to świetna reklama zewnętrzna. Na rynku dostępne są modele przenośne oraz na stałe zamontowane w ziemi. Taki nośnik reklamy idealnie sprawdzi się w mieście, poza miastem oraz na ruchliwych drogach. Do postawienia billbordów przestawnych nie mieć posiadać pozwolenia budowlanego, dzięki temu billbord można bez problemu przenieść z miejsca na miejsce. Wybór modelu billboardu najlepiej dopasować do indywidualnych potrzeb, celów reklamowych. Dodatkowo warto uatrakcyjnić billbord, poprzez zastosowanie oświetlenia. W tym celu polecane są lampy Led, które pobierają stosunkowo nie wiele mocy, a dostarczają uroczy efekt wizualny.