Tablica (Billboard) dwustronna V

Określenie billboard odnośni się do nośników reklamowych wyprodukowanych w blachach ocynkowanych zgiętych krawędziowo. Pierwszy billboard powstał w 1835 roku w Nowym Jorku. Mimo upływu dziesiątek lat reklama zewnętrzna nadal przynosi rezultaty reklamowe.
Reklamy na tablicach typu billboard dają nieograniczone możliwości reklamowe, mogą być projektowane na wiele sposobów, a także stanowić panel do ekspozycji reklamy 3D.
Billbordy według prawa budowlanego mogą być na stałe związane z gruntem, czyli zalane betonem lub wkopane do podłoża, lub niezwiązane z podłożem, wtedy są zabezpieczone specjalnym obciążeniem betonowym. Tablice billboardów mogą być jednostronne lub widziane z dwóch stron.

Spis treści

Standardowe billboardy najczęściej spotykane mają następujące wymiary:

  • 1,2 × 1,8 metra – tradycyjne billboardy miejskie,
  • 3,0 × 2,0 metra – format Euro-6 taki format billboardów spotykany jest na dworach kolejowych, 
  • 5,04 × 2,38 metra — euro billboardy — format europejski billbordów,
  • 6,0 × 3,0 metra – format Euro-18 można jest zauważyć przy drogach krajowych,
  • 12,0 × 3,0 metra – billboardy wielkopowierzchniowe najczęściej spotykane przy autostradach,
  • 12,0 × 4,0 metra – billboardy wielkopowierzchniowe /przy autostradach,
  • powyżej 50 mkw. – megaboardy o wymiarach nieokreślonych standardami

Co wyróżnia billboardy z tablicą dwustronną w kształcie liter V?

Konstrukcję billboardu można wykonać, dwustronne tablice zostają zamontowane do siebie plecami na kształt litery V. Konstrukcja jest zaprojektowana i wyprodukowana zgodnie z normą PN- 77 B- 02011. Słupy są oczyszczane strumieniowo oraz malowane farbą przeciwkorozyjną. Takie wysokiej jakości tablice są odporna na warunki atmosferyczne. W przypadku ustawiana stelaży na stopach betonowych nie jest potrzebne pozwolenie budowlane.

Dla skutecznej reklamy poza odpowiednią lokalizacją billboardu ważne jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia. Można w tym celu wykorzystać lampy LED, które pobierają mało energii, umożliwiają podświetlenie reklamy w wielu kolorach. Modułowe oświetlenie LED pozwala efektownie wyeksponować reklamę, dzięki temu będzie ona spełniać swoją rolę przez całą dobę.

Decydując się na tablicę reklamowe dwustronne typu V, można liczyć na:

  • Indywidualne podejście – tablice wielkoformatowe wyprodukowane w różnych rozmiarach ze stali lub blachy. Rodzaj materiału można dopasować do indywidualnych potrzeb.
  • Kompleksową realizację usługi – producent billboardów zapewnia nie tylko wykonanie konstrukcji, ale również transport oraz montaż w wyznaczonym miejscu.
  • Stabilność i trwałość – do produkcji tego rodzaju nośnika reklamowego stosowane są wysokiej jakości materiały. Billboard wygląda dobrze pomimo upływu lat i zmiennych niekorzystnych warunków atmosferycznych.

W jakim celu można wykorzystać billboard dwustronny z tablicą typu V?

Reklama zewnętrzna jest bardzo ceniona przez reklamodawców na całym świecie ze względu na szeroki możliwości reklamowe. Billboardy mają na celu przekazanie treści reklamowej, informacyjnej oraz kierunkowych w wybranej lokalizacji. Firmy w ten sposób budują wśród konsumentów świadomość marki.
 

Dlaczego warto zainwestować w billboard z tablicą dwustronną V ?

Stalowa konstrukcja ramy wraz ze stabilnym system nośnym tworzą trwały system, wszystko jest połączone ze sobą za pomocą wysokiej jakości śrub o dużej wytrzymałości. Okres budowy billboardu jest stosunkowo krótki, produkcja jest w pełni zmechanizowana. Projekt i konstrukcja tablic dwustronnych jest zgodna z normami 77 B-02011, dzięki temu billboard jest odporny na silne podpuchy wiatru oraz bezpieczny dla otoczenia. Słupy pokryte są specjalistyczną farbą, która jest odporna na wysoką temperaturę oraz korozję. Billboard wygląd estetyczne przez wiele lat. Billboardy przestawne posiadają elastyczną konstrukcję, można jest łatwo zamontować i demontować w ciągu kilku godzin.

Billboardy z tablicą dwustronną typu V dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki temu można bez problemu dopasować ten nośnik reklamowy do indywidualnych potrzeb. Tego typu billboardy występują w standardowych rozmiarach europejskich: Euro 6, Euro 12 i Euro 18. Reklamę na tablicach dwustronnych można ulokować w wybranej lokalizacji zarówno w mieście, jak i na autostradzie.

 

Dlaczego warto wybrać reklamę w formie billboardu?

Codziennie w drodze do pracy, szkoły mijamy wiele reklam na ulicy. Często czekając na przystanku lub stojąc w korku, rozglądamy się wokół i widzimy reklamy na billboardzie. Takie duże reklamy zewnętrzne są dobrze widoczne z dużej odległości. Billboardy umieszczone są w miejscach o dużym ruchu, dlatego taką reklamę widzą miliony odbiorców.

Interesująca grafika i chwytliwy przekaz przynoszą lepsze efekty niż reklama mediach. Dodatkowo billboardy przestrzenne niezwiązane z gruntem można w dowolnym czasie łatwo przenieść w miejsca na miejsce. Taki nośnik reklamowy działa 24 h na dobę. Koszty są relatywnie niski w przeliczeniu na liczbę odbiorców. Jest to świetna forma promocji firmy zarówno dla małych, jak i średnich przedsiębiorstw.