Jaki wymiar billboardu wybrać ?

Reklamy zewnętrzne cieszą się niesłabnącą popularnością ze względu na atrakcyjny sposób przekazania komunikatu reklamowego do szerokiej grupy odbiorców.

Billboardy reklamowe to nośniki reklamy zewnętrznej, dostępne w wielu formatach.
Wybierając odpowiedni nośnik reklamy zewnętrznej należy wziąć po uwagę kilka aspektów takich jak: rodzaj drogi, przy której będzie umieszczony billboard oraz wysokość posiadanego budżetu.

Ostateczna forma billboardów uzależniona jest od lokalizacji, która wymusza konkretny sposób montaży tablic reklamowych. Billboardy mogą być dwustronnie zadrukowane co jest ich dużą zaletą w porównaniu do tablic umieszczonych na ścianach budynków. Tego typu nośniki różnią się między sobą rodzajem tablic i formatem.

Postaramy się przedstawić Państwu najważniejsze informację o formatach billboardów.

Spis treści

Wymiary billboardów oraz ich zastosowanie

Poszukując najlepszego billboardu warto skorzystać z fachowego doradztwa. Producent jest w stanie dostosować nośnik reklamowy do wszelkich wymagań klienta.

Billboard 3x2m (Euro 6) taki typ tablic można spotykać przy dworach kolejowych czy na stacjach metra.

Billboard 504x238cm (Euro 12) jest to najczęściej spotykamy format. Sprawdzi się w mieście czy przy drogach. Ulokowanie bilbordu przy ruchliwych węzłach komunikacyjnych to inwestycja, która szybko się zwróci.

Billboard 6x3m (Euro 18) są to tablice reklamowe dedykowane do montażu w mieście lub przy drogach. Stosowane są jako nośnik reklamowy przy centrum handlowym, gdzie następuje częsta rotacja prezentowanych treści.

Konstrukcja reklamowa 12x4m – jest często spotykanym typem tablic reklamowych przy drogach. Duża powierzchnia reklamowa pozwala przykuć uwagę i zainteresowanie odbiorców. Umożliwiają reklamę produktów lub danej marki w centrum miasta lub w miejscach użyteczności publicznej.

Konstrukcja reklamowa 18x6m – to klasyczne tablice reklamowe wykorzystywane przy drogach ekspresowych i autostradach.

Sposoby montażu billbordów:

  • Konstrukcja trwale związana z gruntem (zabetonowana)
  • Konstrukcja przestawna (przytwierdzona do podłoża za pomocą obciążników betonowych)
  • Tablice montowane do elewacji budynku

Wybierając billboardy reklamowe naszej firmy mogą liczyć Państwo na:

  • Indywidualne podejście – format tablic reklamowych można dopasować do indywidulanych potrzeb.
  • Kompleksowe usługi – nasza firma zapewnia nie tylko dostarczenie billboardów, ale również zapewnia
  • Transport i montaż w określonym miejscu.
  • Trwałość i stabilność – nowoczesne billboardy wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, są odporne na warunki atmosferyczne, nie tracą swoich właściwości pomimo upływu lat.
  • Pomoc w uzyskaniu potrzebnych zezwoleń budowlanych.
  • Serwis gwarancyjny.

Billboardy są stosowane przede wszystkich, w miejscach gdzie znajduje się duże skupisko ludzi.

W reklamie zewnętrznej najważniejsza jest dobra lokalizacja billboardów. Jeśli tablica reklamowa zostanie umieszczona w mało ruchliwym miejscu, szansa na osiągnięcie określonych wyników reklamowych jest bardzo niska.

Odpowiednio przygotowana kampania billbordowa może przynieść wiele korzyści dla przedsiębiorstwa. Umożliwia nieograniczony zasięg, stanowi reklamę całodobową. Wysokiej jakości grafika wraz z chwytliwym hasłem reklamowym to świetna alternatywa dla nachalnej reklamy telewizyjnej.

Wydzielenie powierzchni reklamowej na własnej posesji lub elewacji budynku może stanowić dodatkowe źródło dochodu.

Przedstawione powyżej formaty to tylko przykłady billboardów z naszej oferty, chętnie pomożemy Państwu dopasować najlepszy rozmiar tablicy lub wykonamy na indywidualne zamówienie nośnik reklamowy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w produkcji tablic reklamowych.